TOKİ Kuraları Şubat’ta Olacak

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında her ilde gerçekleştirilecek 260 proje için yapacağı kuraların Şubat ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Toki 12.02.2020, 22:54 12.02.2020, 23:26 Onur DİMLİ
TOKİ Kuraları Şubat’ta Olacak

Sosyal konut projesi kapsamında 1 milyon 211 bin 518 kişi TOKİ'ye başvurmuş durumda. Ortalama 4 kişilik aile nüfusuna göre yaklaşık 5 milyon kişiyi ilgilendiren çekilişler Şubat ayı içerisinde Elazığ'da yapımı devam eden inşaatların tamamlanmasından sonra yapılacak.

TOKİ 2020 kura çekilişinde yaklaşık 100.000 sosyal konut dağıtacak. Sosyal konutlara özellikle Ankara ve İstanbul'da rekor sayıda talep olduğu bildiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda canlı yayınlanan çekilişlerin bu yılda canlı yayınlanması bekleniyor.

Konut Alma Hakkı İptal Koşulları

 

Sosyal konut kapsamında; TOKİ'ye başvurularda gerçeğe aykırı beyan verilmesi durumunda konut alma hakkı iptal edilmektedir. Ayrıca banka komisyonu ve harç ödemeyen sözleşme imzalamayan ve teslimde KDV ödemeyen kişilerin konut alma hakları iptal edilmektedir.

Kurada Kazananların Daireleri

Kura sonucu daire almaya hak kazanan başvurucular aynı zamanda kurada çıkma sırasına göre konut seçme hakkına da sahip olmaktadırlar.

Konut Taksitleri Sabit Fiyatla

TOKİ tarafından satışı yapılan konutlar sabit fiyatlı olmamakla beraber fiyat artışı ÜFE, TÜFE ve memur maaş artışına göre 6 aylık periyotlarda Ocak ve Temmuz aylarında belirlenmektedir. Bu konuda TOKİ en düşük fiyat artış oranını uygulamaktadır.

Alınan komutan başkası yararlanamıyor

TOKİ tarafından satışı yapılan sosyal konutlara hak sahibinin kendisi eşi veya çocukları hariç başka birisinin oturması durumunda sözleşme feshedilir.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü