TOKİ'nin Ar-Ge Çalışmaları Devam Ediyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı konut projeleri kapsamında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni fikir ve projelere açık olan kurum dinamik bir şekilde çalışıyor.

Toki 14.02.2020, 20:14 Muharrem KARAKUŞ
TOKİ'nin Ar-Ge Çalışmaları Devam Ediyor

1996 yılında İstanbul'da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Habitat 2. konferansı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından başarılı bir şekilde organize edilmiş ve organizasyonun tüm aşamaları ve izleme faaliyetleri de yine TOKİ aracılığıyla ilerlemiştir. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarıyla gerçekleştirdiği Toplu Konut projelerinde milyonlarca kişiyi ev sahibi yapmış ve bunu da dar gelirliye yönelik ekonomik hesaplamalarla gerçekleştirmiştir. Nisan 2016 yılında ise İstanbul'da gerçekleştirilen 1. Konut Kurultayı Çerçevesinde Alt Gelir Grubuna Yönelik Konut Sunumu ve Kentsel Dönüşüm temalı bir proje kamuoyuna duyurulmuştur. Projenin detayında vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik uzun vadeli ödeme planı olan ve nitelikli konut üretmek için çalışmalar yer alıyor. Ayrıca devlet de söz konusu projeler ve Ar-Ge çalışmalarına büyük ölçüde destek sağlıyor.

TOKİ Araştırma Dizisi Planlanıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurulduğu yıldan bugüne kadar birçok kurultay gerçekleştirmiş ve bu kurultayın içerisinde yaptığı çalışmalarda Ar-Ge projeleri ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Özellikle toplu konut projelerinde yürüttüğü akademik ve uygulayıcı çalışmalarıyla birçok insanın ev sahibi olmasına vesile olmuş ve gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile insanlara fayda sağlamıştır. TOKİ ayrıca düzenlediği yarışmalarla tüm Türkiye çapında birçok girişimciye destek vermiş ve kurumsal olarak destek almayı da ihmal etmemiştir.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü