Toki Projesi Vatandaşı Heyecanlandırıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen projeler ile düşük ve orta gelire sahip olan aileler, kolaylıkla ev sahibi olabilmektedir.

Toki 23.01.2020, 15:31 Fatih OĞUR
Toki Projesi Vatandaşı Heyecanlandırıyor

Yapılan projeler, sosyal devlet kapsamında yürütülmekte ve burada amaçlanan bu tip ailelerin de kolaylıkla ev sahibi olabilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da oldukça desteklenen ve u projeye dair sözler veren Erdoğan, projelerin hızla devam edeceğini duyurdu. Son zamanlarda oldukça gündeme gelen ve çekilişleri de oldukça merakla beklenen 100 bin sosyal konut projesi, vatandaşın oldukça heyecanla beklediği şeyler arasında yerini aldı. Yapılan çalışmalar, halk arasında oldukça beğenilmekte ve kendilerine sağlanan bu avantajı değerlendirmek istemekte. Yapılan sokak röportajlarında, yansıyan enerjiye göre vatandaş, TOKİ projelerini ev sahibi olabilmenin tek umudu olarak görmekte.

Yüksek Oranda Satılan Evler Nedeni İle TOKİ Can Kurtarıcı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her dar gelirli aile ev sahibi olana kadar bu projelerin devam edeceğini söylemişti. Bunun üzerine de hızlanan proje çalışmaları için yapılan bir kur daha tamamlandı. 15 Ocakta son bulan başvuruları kaçıran vatandaşlar, yeni açılacak olan başvuru tarihlerini beklerken, başvuruda bulunan vatandaşlarda oldukça heyecanlı bir şekilde beklemeye başladı. Oldukça uygun taksit imkânları sunduğu için vatandaş, TOKİ evlerinden ev sahibi olabilmeyi tek umut olarak görüyor. Ve bu tarz çalışmaların ve projelerin devam etmesi için de devletten beklenti sağlıyor.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü