Toki Projesine Başvuru Sayıları Belli Oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, 100 bin konut projesi açıklandığından beri bu proje için büyük ilgi gösterildi.

Toki 23.01.2020, 14:36 Fatih OĞUR
Toki Projesine Başvuru Sayıları Belli Oldu

Vatandaş uygun fiyatlara ev sahibi olabilmek ve ev kredilerini öderken de zorluk çekmemek için Toplu konut projesi başkanlığının başlatmış olduğu sosyal konut projesi için oldukça istekli davrandı. Yapılan açıklamalara göre projeye başvuru açılır açılmaz, rekor başvuru sayıları elde edildi. 16 Aralıkta başlayan başvurular, 15 Ocak günü son buldu. Yapılan başvuru sayısı da oldukça merak konusu oldu. Toplu konut idaresi başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ise oldukça yüksek rakamlara ulaşan başvuru sayısı bulunuyor.

Başvuru Günü Bitti

Toplu konut idaresi başkanlığı tarafından, orta gelirli ailelerin ev sahibi olması için başlatılan proje için başvuru süresi doldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılan bu proje için çalışmaların devam edeceğini ve orta gelirli olan ailelerin hepsinin ev sahibi olmasını dilediklerini, bu nedenle de bu proje herkes ev sahibi olana kadar devam edeceğini açıklamıştı.

Uzun zamandır gündemde olan ve oldukça ilgi gören sosyal konut projesinin ilk bölümüne yapılan başvuru süresi doldu. 16 Aralıktan, 15 Ocağa kadar olan süre içinde ise yapılan başvuru sayısı, 1 Milyon 211 bin 518 olarak açıkladı. Açıklanan rakamların oldukça yüksek olması, yapılan projenin halk tarafından da beğenildiği anlamına gelirken; yapılan projeye başvuruyu kaçıranlar ise bir sonraki başvuruları bekleyecek.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü