Toki Yılda 100 Bin Sosyal konut İnşaa Edecek

Gelir seviyesi düşük vatandaşların konut sahibi olması amacıyla "Yılda 100 Bin Sosyal Konut" projesi tanıtımı yapıldı.

Toki 13.12.2019, 15:31 13.12.2019, 16:55 Onur DİMLİ

Dün saat 12:00 da gerçekleştirilen tanıtımda, Cumhur başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN himayesinde ve çevre şehircilik bakanlığının kordiyesiyle yapılacak olan konutlar Maliye bakanlığının desteğiyle her yıl 100 bin adet sosyal konut Sloganıyla tanıtıldı.

Her yıl 100 Bin Konut projesinde depreme dayanıklı, mahalle kültürünün yaşatılacağı, kimlikli, ve yatay mimari esas alınarak yapılacak olan konutlar, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için büyük bir fırsat olacak.

Asgari Ücretli Kira Öder Gibi Düşük Faizle Ev Sahibi Olacak.!

Berat Albayrak konuşmasında, " Asgari ücretli, dar gelirli, finansman yeterliliği olmayan vatandaşlarımızın,  20 yıl vadeyle, tarihin en düşük faiz miktarı ile kira, kiradan daha ucuz maliyeti ile bu vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansman alt yapısını oluşturduk." diye konuştu.

Kasım ayı sonuna kadar açıklanacağı belirtilmiş olan 100 bin Sosyal Konut Projesi, cumhurbaşkanının gezileri sebebiyle sarkmış ve ertelenmişti. Cumhurbaşkanlarının yaptığı açıklamada Dün saat  12:00 itibariyle şartların ve başvuru koşullarının neler olacağı belli olacağı belirtildi.  Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bu süreci yakından takip etmesi gerekiyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü