Toki

Tokide 2 İlde Yeni Proje

Ülkemizde dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaya yönelik olarak faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yeni projeler yapmaya devam ediyor. Sizde bütçenize göre konut sahibi olabilmek için projeleri takip ederek ev sahibi olabilirsiniz.

YENİ TOKİ PROJELERİ

Ülkemizde dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaya yönelik olarak faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yeni projeler yapmaya devam ediyor. Sizde bütçenize göre konut sahibi olabilmek için projeleri takip ederek ev sahibi olabilirsiniz.

Yeni TOKİ Projeleri

TOKİ dediğimiz sistem temelde Cumhuriyet Dönemi’nden itibaren; dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi adına yürütülen bir proje. Süreç içerisinde TOKİ projelerinin temelinde yaşanan deprem olayı etkili oldu. Özellikle 1999 yılında meydana gelen Marmara depremi sonrasında Toplu Konut İdaresi birçok dar gelirli vatandaşımızın ev sahibi olabilmesi için konut inşaat projeleri hazırladı. Faaliyet göstermeye başladığı günden beri toplam 837.572 konut inşaat projesi gerçekleştirildiğini belirtelim. TOKİ’nin yurtdışında da faaliyet gösterme yetkisi bulunuyor. Bunun yanı sıra yapılan tüm konut inşaatı projelerinin altyapı ve sosyal donatı uygulamalarını yapmak, konut sektörüne dair şirketler kurmak ve kurulmuş şirketlere destek sağlamak, doğal afetlerin meydana geldiği bölgelerde gerekli inşa projeleri hazırlamak gibi görev ve yetkileri de bulunuyor.

Bu konut projeleri hala tüm hızıyla devam ediyor. Son yapılacak olan konut inşa projesi ise İstanbul ve Ankara illerinde gerçekleştirilecek olan 558 konut inşası.

İstanbul ve Ankara TOKİ projeleri:

Dar gelirli vatandaşlar için TOKİ tarafından yapılacak olan, 558 konut inşası çalışmalarına 2019 yılı itibariyle başlanılacak.

İstanbul’un Esenler İlçesi’nde yapılacak olan 475 adet konut inşası için; ihale tarihi ise 11 haziran olarak belirtildi. TOKİ tarafından gerçekleştirilecek konut inşa projesinin adı ‘ Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ olarak geçiyor. 1 etap, 3. Bölgede gerçekleştirilecek olan 475 adet konut inşası için ihale tarihi 11 Haziran 2019 , saat 14.30.

Bu haberimize göz atınız:  Gölcük’te Hak Sahipleri Belirlendi

Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 26 ticari temelli inşaat çalışması ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de bulunuyor.

TOKİ diğer projesini Ankara’nın da Ayaş İlçesi’nde gerçekleştirecek. Ayaş’ta gerçekleştirilecek TOKİ Projesi’nde konut inşası için belirlenen sayı; 83. Proje kapsamında bir adet cami ve bir adette büfe inşası söz konusu olacak. Yine tüm altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları da proje kapsamında değerlendiriliyor. İhale tarihi olarak; 19 Haziran 2019; saat 14.30 belirlenmiş.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. Ankarayı bilmem ama İstanbul için daha çok Toki yapacaklar gibi geliyor her yerden çatırdama sesleri yıkılma haberleri bu İstanbul da bu şekilde yapıları yapan firmaları denetlemeyen imar veren ruhsat veren belediye şuan nerede İmamoğlu bence bu işe el atmalı geçmişe dönük yıkılan ve çürük yapılan binaların hangi dönemde yapıldığı ve nasıl ruhsat verildiği ortaya çıkarılsın.Ondan sonra projesini getiren yapı yapacak kim olursa olsun isterse Toki adam akıllı yapılar yapsınlar kaliteli malzeme kullanın fiyatı yüksek olsun ucuz etin yahnisi yenmiyor işte insanların canına kastetmekle eş değerdir çürük yapılar yapmak kanunda karşılığı da kasten adam öldürme ile eş değerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün