Toki’ye İlgi Devam Ediyor

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut projesi, büyük ilgi görmüştü. Başvuruların başlamasıyla yüz binlerce kişi başvuru yaptı.

Toki 15.01.2020, 14:31 Abdurrahim KARABAYIR
Toki’ye İlgi Devam Ediyor

Başvurular, çarşamba günü son bulacak. Şu an ki verilere göre projeye başvuranların sayısı 1 milyonu geçti. Beklenenden fazla ilgi gören sosyal konut projesine başvurular hız kesmeden devam ediyor. Başvuru süresinin bitmesine çok az kaldı. Buna rağmen ilgi katlanarak artıyor. Başvuru süresi dolduktan sonra noter huzurunda kura çekilecek. Başvuru sayısına bakılacak olurda kuranın da zaman alacağı düşünülüyor.

Bu proje kapsamında 81 ile toplam 100.000 konut yapılacak. Bu konutların 1,5 yıl gibi kısa bir sürede bitmesi bekleniyor. Konutlar tamamlandıktan sonra kurada çıkan ev sahiplerine teslim edilecek. Kurada ismi çıkmayan kişiler ise başvuru ücretlerini alabilecek.

Projenin 1,5 Yılda Bitmesi Gerekiyor

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut projesi, en çok İstanbul’da ilgi gördü. Proje kapsamında İstanbul’a 10.000 adet konut yapılacak. Bu konutlar, Arnavutköy, Tuzla ve Başakşehir ilçelerinde olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yoğun ilgi karşısında projenin 1,5 yılda bitmesi konusunda talimat verdi. Bu konutlar 894 TL taksitler ile verilecek. Ayrıca 240 ay vade imkanı da sunulacak. Dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarına yardımcı olunacak. 2+1 daireler 75 ile 85 m2 iken 3+1 daireler 100 m2 inşa edilecek. %0,49 faiz oranı uygulanacak. Diğer TOKİ projeleri de E-devlet üzerinden yapılmaya devam edecek.

Yorumlar (0)
-2°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü