Adalarda Ulaşım Değişiyor

İstanbul’a bağlı olan Adalar ilçesinde, hemen hemen her yaz gündeme gelen ve sürekli olarak eylemlere de neden olan fayton kullanımı artık tarihe karışıyor.

Ulaşım 23.01.2020, 16:31 Fatih OĞUR
Adalarda Ulaşım Değişiyor

Her ne kadar Adalar ilçesine gidildiğinde, fayton ile gezmenin oldukça keyifli olunduğu bilinse de bu durumun, atlara oldukça zarar vermesi nedeni ile kullanılmaması için istekler, başvurular yıllardır yapılmaktadır. Bu duruma artık son noktayı koymak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde bu konuyu meclisine taşıdı ve sonunda Adalar ilçesi için bir karara vardı. Verilen karar üzerine, arık Adalar ilçelerinde, at ile fayton kullanımı yapılmayacak. Bu duruma oldukça sevinen hayvan severler ve Adalar sakinleri, sonunda bekledikleri haberi almış oldu.

Ulaşımı Elektrikli Araçlar Yapacak

Adalar ilçesinde, fayton kullanımı ile ilgili uzun yıllardır süren durum çözüldü. Artık Adalar ilçesinde, fayton kullanılarak hayvanlara eziyet edilmeyecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, durumu çözebilmek için durumu meclise taşıdı ve meclis kararı ile Adalar’da artık fayton kullanılmayacak. Adalar’da ulaşımı ise elektrikli araçlar sağlayacak.

Bu durum ile faytoncularında her hangi bir mağduriyet yaşamamaları için de İstanbul Büyükşehir Belediyesi, atları ve faytonları, faytonculardan satın alacak. Bunun için ödenecek olan ücrette belirlendi. Her at için Belediye, 4 bin öderken her bir faytona ödenecek ücret ise 250 bin olarak kararlaştırıldı. Ve bu sayede de, faytonculuk ile geçim sağlayan kişiler de mağdur olmayacak.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü