Alanya Ulaşım Sorununu Çözüyor

Alanya, uzun süredir ulaşım sorunu ile mücadele ediyordu. Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi, çalışmalara başladı.

Ulaşım 25.01.2020, 19:05 Abdurrahim KARABAYIR
Alanya Ulaşım Sorununu Çözüyor

Yapılan çalışmalara kısa sürede sonuç verdi.  Alanya-Kargıcak ve Mahmutlar arasında ulaşım sorunu yaşanıyordu. Alanya halkı, bu sorundan dolayı belediyeye şikayette bulundu. Belediye de hemen soruna çözüm bulmaya çalıştı. Kısa süre sonra projelerini tamamladı ve çalışmalara başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sorunun çözülmesi için hatların birleşmesi kararı aldı. Kararın alınmasından sonra hemen uygulamaya başlandı. Bu yeni sistem Alanyalıları oldukça mutlu etti. Ulaşım sorunu çözülmüş oldu.

Kent Kartlara Yeni Proje Dahil Edildi

Hatların birleşmesi ile toplu taşıma sorunu da çözülmüş oldu. Özellikle üniversite öğrencilerine büyük bir kolaylık sağlandı. Tek araç ile her yere gidebilme imkanı tanındı. Kısa sürede ulaşım sağlanması Alanya halkını sevindirdi.

Vatandaşlara kolaylık sağlamak için kent kart sistemi de geliştirildi. Vatandaşların otobüslerin saatlerini ve hangi yöne gittiklerini kent kart sistemiyle kolaylıkla öğrenebilecek. Ayrıca belediye istek ve şikayetleri kolaylıkla bildirmek için çalışmalara başladı.

Sosyal medya uygulamalarından ve telefon numaralarından kolaylıkla iletişim sağlanabilecek. Ayrıca müşteri hizmeti imkanı da sunulacak. Ulaşımda olduğu gibi sorunlar hızlı bir şekilde çözülecek.

Alanya, turistik bir ilçe olduğu için bu çalışmaların her yönden yarar sağlayacağı düşünülüyor. İleriki dönemlerde turistler içinde çalışmalar yapılacak. Yerli ve yabancı turistler, istek ve şikayetlerini bildirebilecek.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü