Balıkesir’de Ulaşım İçin Seferberlik Başladı

Meteoroloji bir hafta önce karlı yağışla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Ulaşım 23.01.2020, 17:02 Fatih OĞUR
Balıkesir’de Ulaşım İçin Seferberlik Başladı

Bu açıklamasını tekrar yeniledi ve 15 günlük bir uyarıda bulundu. Kar yağışından dolayı birçok ilde ulaşımda sorunlar yaşanacağını belirtti. Bu illerde arasında İstanbul, Sivas ve Balıkesir vardı.

Balıkesir’de kar yağışı hızın kesmeden devam etti. Yolların kapanması beklendi. Ancak Balıkesir Belediyesi, meteorolojinin uyarılarını dikkate alarak önlemler almıştı. Bu yüzden kar yağışıyla yol açma çalışmaları başladı.

Kar yağışı hızını yavaşlatmasa da Balıkesir’in 20 ilçesinde yol açma çalışmaları durmadan devam etti. Bu sayede ulaşımda sıkıntı yaşanmadı.

Balıkesir, Ulaşım İçin Durmadan Çalışıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı liderliğinde yol çalışmaları durmadan devam ediyor. Vatandaşlarda belediye çalışanlarına yardım ediyor. Yol çalışmaları kapsamında sadece tuzlama işlemleri yapılmadı. Araçların kaza yapmaması için birçok yere trafik levhası asıldı.

Yapılan açıklamalara göre Balıkesir’de son bir yıl içerisinde 160 yaya logosu, 2 büyükşehir logosu, 100 yaya geçidi, 3.160 trafik levhası ve 1.125 yön levhası yapıldı. Bunun haricinde birçok çalışmada bulunuyor.

Balıkesir’in ulaşım konusunda bu kadar titiz çalışması herkesi şaşırttı. Tüm iller arasında ulaşım için durmadan çalışan nadir illerden biri seçildi. Balıkesir halkı ise bu durumdan çok memnun. Ulaşım çalışmaları sayesinde yollar kapanmıyor. Şehir merkezi ile ilçeler arasında ulaşım aynı şekilde devam ediyor.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü