Bitlis Ve Van İllerine Ulaşım Sorunu Yaşanıyor

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü açıklamalarına göre Van ilinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Ulaşım 14.01.2020, 18:12 Onur DİMLİ
Bitlis Ve Van İllerine Ulaşım Sorunu Yaşanıyor

Meteoroloji bu konuda uyarıda bulundu. Olumsuz hava şartları ulaşımı büyük ölçüde etkileyecek. Bu uyarılar, Bitlis içinde geçerli.

Şu an Bitlis ve Van illerinde toplam 445 yerleşim yerine ulaşım sağlamakta zorluk çekiliyor. Van Büyükşehir Belediyesi bu konuda açıklamalarda bulundur. 359 mahallenin ulaşıma kapalı olduğunu bildirdi. Çatak ve Gürpınar ilçelerinin de tüm mahalleleri şu an ulaşıma kapalı. Vatandaşların mağdur olmaması için yol açma çalışmaları hızla devam ediyor.

Yoğun Kar Uyarısı İki İl İçinde Geçerli

Bitlis İl Özel İdaresi de bu konuyla ilgili açıklama yaptı. Şu an 86 köyün ulaşıma kapalı olduğunu belirtti. Köy yollarının açılmasını için çalışmalara başlandı. Diğer köy yollarının ulaşıma kapatılmaması için de hazırlıklar yapılıyor.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, uyarılarına devam ediyor. Yoğun kar uyarısı iki il içinde hala geçerli. Özellikle sabahın erken saatlerinde sis, don ve buzlanmanın olması bekleniyor. Ayrıca kuzeyden rüzgar edeceği tahmin ediliyor.

Bitlis’te ve Van’da hava sıcaklığının iki derece olacağı belirtildi. Vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılar yapıldı. Bitlis ve Van dışında Muş’ta da hava sıcaklığı sıfırın altında olacak. Ulaşım konusunda zorluk çekilmemesi için belediyelerin çalışmalarına başlaması bekleniyor. Ulaşım yollarının açılması ve tekrar kapanmaması için Van ve Bitlis illerinde çalışmalar uzun süre hızını kesmeyecek.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü