Bolu’da Ulaşım Eski Haline Döndü

Dün sabah, Bolu’da kar yağışı başlamıştı. Yağışa bağlı olarak ulaşımda zorluk çekildi.

Ulaşım 26.01.2020, 22:07 Abdurrahim KARABAYIR
Bolu’da Ulaşım Eski Haline Döndü

Bolu Dağı civarlarında bulunan D100 ve TEM yollarındaki geçişlerde sıkıntılar yaşandı. Ancak bu sabah, karlar eridi ve ulaşım normale döndü.

Meteoroloji geçtiğimiz günlerde 15 günlük uyarıda bulunmuştu. Bolu, Balıkesir, Yalova ve İstanbul’da yoğun kar yağışı beklendiğini söylemişti. Bunun üzerine birçok belediye önlem almaya başladı. Ancak Bolu Dağı çevresi unutuldu. Bu yüzden kar yağışında dolayı D100 ve TEM yollarını ulaşıma kapandı.

Karayolları ekipleri hemen çalışmalara başladı. Yol kenarlarındaki karları temizledi. Belli bir süre sonra da kar etkisini tamamen kaybetti. Yollar ulaşıma açıldı.

Bolu’da Hamilelere ve Engellilere Hava Şartlarından Dolayı İzin Verildi

Bolu’da kar yağışı şu an etkisini kaybetse de uyarılar devam ediyor. Bolu’nun birçok ilçesinde kar yağışı sürüyor. Bu yüzden kamu kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilere bir gün idari izin verdi. Bolu Valiliği, bununla ilgili bir açıklama yaptı. Hamile ve engelli vatandaşların olumsuz hava şartlarında zorluk çekmelerini istemediklerini belirtti.

Bu haber vatandaşları çok sevindirdi. Meteoroloji, 15 gün uyarısının ısrarla üzerinde duruyor. Bu yüzden havanın durumuna göre izinler tekrarlanabilir. Ayrıca Bolu Belediyesi, ulaşımda tekrar sıkıntı çıkmaması için çalışmalarına devam ediyor.

Kar yağışı yoğunlaşırsa belediye ekipleri hemen çalışmaya başlayacak. Böylelikle Bolu’da ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmayacak.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü