İstanbul Havalimanı'nda Görev Değişikliği

Ersin İnankul, Dijital Hizmetler ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Son dakika gelişmesi İstanbul Anadolu Ajansı tarafından duyuruldu.

Ulaşım 14.02.2020, 17:55 Muhammed Selman Selçuk
İstanbul Havalimanı'nda Görev Değişikliği

Geçtiğimiz günlerde IST Bilişim Anonim Şirketi Genel Müdürü ve İGA Havalimanı İşletme Grubu Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapan Ersin İnankul yeni görevi olan Dijital Hizmetler ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atandı. Geçmiş görevlerinde başarılı projelere imza atan İnankul yeni görevinde de başarılı olacağa benziyor. Dijital Hizmetler ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine getirilen Ersin İnankul, çeşitli ticari projeleri ile İstanbul Havalimanı'nda çalışmaları önemli ölçüde değiştirecek. Aynı zamanda dijital havalimanı konsepti ile tüm dünya çapında gerçekleştirilen farklı yeni nesil akıllı ticaret platformlarını örnek alacak.

Yurtdışında Finans Eğitimi Aldı

Yeni görevinde birçok başarıya imza atacağı inanılan Ersin İnankul lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde tamamladı. Yüksek lisans için ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde bilişim yönünde çalışmalarını sürdürerek ardından finans eğitimi için yurtdışına gitti. İş hayatına bilgi teknolojileri ile başlayan İnankul, TAV bünyesinde birçok başarılı çalışmada yer aldı. Yurtiçinde ve yurtdışında değişik pozisyonlarda çalışan genel müdür, 2015 Mart ayı itibarıyla İGA çerçevesinde kariyerine devam etme kararı verdi. İstanbul'da 3. havalimanı projesinin başlangıcından bitimine kadar her türlü aşamada görev yapan İnankul, ekibi ile birlikte tüm operasyonel çalışmalarda yer aldı. Aynı zamanda başarılı bir sosyal hayata sahip olan Ersin İnankul evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü