İstanbul Yeni Metro Hattına Kavuşacak

İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı, artık bilindiği üzere farklı bir noktaya taşındı ve ismi de İstanbul Havalimanı olarak değiştirildi.

Ulaşım 23.01.2020, 16:39 Fatih OĞUR
İstanbul Yeni Metro Hattına Kavuşacak

Yapılan bu çalışma sonrasında da eleştiriler, ulaşımın nasıl sağlanacağı yönünde olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da, ulaşım problemi için projelerin olduğunu ve bu projelerin en kısa zamanda da faaliyete geçirileceğini bildirmişti. İşte beklenen zaman geldi ve İstanbul Havalimanına gidişin kolay olması ve hızlı olması için metro çalışmalarına başlandı. Yapılacak olan metro hattı, Gayrettepe ile İstanbul Havalimanı hattı olacak. Bu yeni metro çalışmalarına, başlandı ve çalışmalar olabildiğince hızlı bir şekilde yürütülmek üzere programlandı.

Cumhurbaşkanı Açıkladı

İstanbul havalimanı için hızlı bir şekilde yapılması ve tamamlanması beklenen metro hattı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi resmi sosyal medya hesabından açıklama yaparak, çalışmaların başlandığını duyurdu. Yapılacak olan metronun hızı, saatte 120 kilometreye ulaşacak şekilde ayarlanacak.

Ve bu sayede, uzun mesafeler oldukça hızlı ve trafiksiz tamamlanmış olacak. Yapılacak olan metro hattında ise toplam olarak, 9 istasyon bulunacak. Bu duruma oldukça sevinen vatandaşlar metronun bir an önce bitmesini istiyor. Yapılacak olan hat, İstanbul’da bulunan bütün metro hatları ile bağlantılı hale getirilecek ve bu sayede insanların kolay ulaşımı sağlanacak. Yapılan kazı çalışmasın ise oldukça hızlı yürütülmekte ve şu an kazılarda toplam 10 iş makinesi kazı yapmakta.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü