İstanbul‘da 2020’ nin İlk Günü Ulaşım Ücretsiz

Yeni yıla saatler kala İETT’ nin yapmış olduğu açıklamaya göre İstanbul’da 2020’ nin ilk günü ulaşım ücretsiz olacak. Yılın bazı özel günleri ,dini ve milli bayramlar dahil ülkemizde tatil olarak ilan edilmekte. Ancak sadece bazıları resmi tatil olarak ilan edilmiştir.

Ulaşım 01.01.2020, 17:06 Soner YARDIM
İstanbul‘da 2020’ nin İlk Günü Ulaşım Ücretsiz

Resmi ve dini bayramlar

Ülkemizde dinî bayramlar ramazan bayramı, kurban bayramı olarak kabul edilmekte. Ramazan bayramı 1 ay kabul edilen ramazan ayından sonra olan 3 gün süren ramazan bayramıdır ve de tatil olarak ilan edilmiştir. Kurban bayramı ise ramazan bayramından 60 gün sonra olan bir bayramımızdır ve de 4 gün sürmektedir. Aynı şekilde kurban bayramı da tatil olarak ilan edilir.

Resmî tatillere gelecek olursak 2010 yılından sonra 1 mayıs, 1 ocak, 23 nisan, 30 ağustos olarak kabul edilmektedir. Bazı resmi günler ise tatil olmamaktadır.

Resmi tatillerde ulaşımın ücretsiz olması

Çoğu resmî tatillerde ulaşım ücretsiz olmalıdır, olmaktadır. Çünkü bu günler ülkemiz için de özel günlerdir, adeta bayram niteliğini taşımaktadır. Yılbaşı yani 1 ocak diğerlerinden de farklı bir niteliktedir. Çünkü tüm dünya için özel, tüm dünyanın kutladığı bir gündür ve de her yerde 1 ocak tatil kabul edilir. Diğer bayram günlerinde de olduğu gibi İstanbul’da 2020’nin ilk günü ulaşım ücretsiz olacak yani 01.01.2020 günü toplu taşıma ücretsiz.  

Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Karikatürü Tümü