İstanbul’da Bisiklet İle Ulaşım Sağlanabilir

Bisiklet, ulaşım açısından birçok kolaylık sağlıyor. İstanbul için ise tam bir kurtarıcı.

Ulaşım 20.01.2020, 19:25 Fatih OĞUR
İstanbul’da Bisiklet İle Ulaşım Sağlanabilir

Meşhur trafik sıkışıklığına çözüm oluyor. Ayrıca hem spor yaptırıyor hem de ruha iyi geliyor. Yakıt sorunu da olmadığı için cepleri yakmıyor.

Yeni bir anket yapıldı. Bisiklet hakkında ne düşünüldüğü soruldu. Bisiklet kullananlara ise Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında kıyaslama yapılması istendi. Sonuçlar ise oldukça ilginçti.

İstanbul halkı bisikleti ekonomik olmasından, özgürlüğü yaşatmasında, trafikte vakit kaybetmemesinde ve sağlıklı olmasından dolayı seçtiklerini belirtti. Hatta masa başı çalışanı bel ağrılarını gidermek için ulaşımda bisikleti kullandığını söyledi. Anket sonucunda ise bisikletin en pratik ve tercih edilen ulaşım aracı olduğu görüldü.

Türkiye Bisiklette Avrupa Ülkelerinden Önde Gidiyor

Ankette bisikleti kullanan kişilerden kıyaslama yapılması istendi. Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında bisiklet kullanımı karşılaştırılacaktı.  Bu istek, anket katılanlarını biraz zorladı. Çünkü Avrupa ülkelerini bilmeyen çok kişi vardı. Ancak anket yapılanlar arasında Avrupa ülkelerine gidenler de vardı. Bu kişilerde genellikle Türkiye’yi seçti.

Avrupa ülkelerini seçenler ise tek bir neden söyledi. İstanbul’un bisiklet yolları… İstanbul’da bisiklet yollarının çok az olduğunu ya da oralara araçların park yapıldığı söylendi. Sahil kenarlarında ise bisiklet kullanıcıların, yaya yollarından gitmek zorunda olduğu için hafif kazalara neden olduğu belirtildi. Anket aracılığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bisiklet yollarının yapılması konusunda seslenilmiş oldu.

Yorumlar (0)
21°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Karikatürü Tümü