Maskesi Olmayan İstanbullu Toplu Taşımaya Binemeyecek

Tüm Türkiye’de coronavirüs salgının görülmesinden sonra çeşitli bakanlıklar tarafından önlemler alınmaya devam ediliyor. İstanbul Valiliği’nin yaptığı son dakika açıklamalarına göre artık vatandaşlar maskeleri olmadan toplu taşımalara binemeyecek.

Maskesi Olmayan İstanbullu Toplu Taşımaya Binemeyecek

İstanbul Valiliği coronavirüs ile mücadele kapsamında aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun ilerleyen günlerde hiçbir vatandaşın maskesi olmadan toplu taşıma kullanamayacağını açıkladı. Oysa geçtiğimiz günlerde hasta olmayan kişilerin maske kullanmaması gerektiği konusunda tüm dünyaya uyaran Dünya Sağlık Örgütü bugün ise salgının ulaştığı boyutları dikkate alarak herkesin maske takması gerektiğini dünyaya duyurdu. Gelen son dakika bilgilerine göre İstanbul Valiliği de Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile harekete geçerek halkın sağlığını koruma yönünde önemli çalışmalar yapıyor.

Şehirler Arası Ulaşıma da Kısıtlama Geldi

Coronavirüs salgını Türkiye içerisinde hızla yayılım gösterirken İstanbul Valiliği de çalışmalarına devam ediyor. Şehir içinde vatandaşların maskeleri olmadan toplu taşıma araçlarına bilmemeleri konusunda geniş bir uygulama başlatan İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı alınan kararları titizlikle kontrol ediyor. Coronavirüs salgınının yayılımını engellemek amacıyla halkı bilinçlendiren ve halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalar yapan yetkililer maske kullanımı konusunda kamuoyu spotları yayımlamaya başladı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatına göre şehirler arası ulaşıma da büyük ölçüde kısıtlama getirildi. Bir şehirden başka bir şehre giden vatandaşlar ister kendi otomobilleriyle isterlerse şehirlerarası taşımacılık kullanacakları zaman valilikten izin alacak.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü