Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Uçak Kazası

07.01.2019 tarihinde sabah 09:43 sularında İstanbul Sabiha Gökçen Hava limanı pistine inişe geçen, Pegasus'a ait bir uçak inişten bir süre sonra pistten çıktı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Uçak Kazası

Birleşik Arap Emirlikler Sharjah Havalimanı’ndan hareket ettiği belirlenen uçağın piste indikten sonra yağış ve rüzgarlı hava koşulları nedeniyle kayarak pistten çıktığı açıklaması yapıldı.

Pist zeminden ayrılıp toprak alana çıkan uçağa hemen müdahale yapılırken her hangi bir can kaybının ya da yaralanmanın meydana gelmediği kaza sonrasında uçakta bulunan 164 yolcu gerekli önlem ve tedbirlerle güvenli bir şekilde tahliye edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçuşlar durduruldu. Seferler ertelendi. TYH kaza nedeniyle  Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş ve kalkışı bekleyen seferlerini yolcularını mağdur etmemek için ek seferler düzenleyerek İstanbul Havalimanına yönlendirdi ve yine mağduriyet yaşanmaması için İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında kara ulaşımına ilişkin çözümler üretildi.

Sabiha Gökçende Seferler ertelendi

THY (Türk Hava Yolları) seferlerin iptal edilmemesi için gerekli önlemleri alırken Sabiha Gökçen Havalimanındaki pek çok havayolu firmasının seferler ertelendi.İç hatlardaki seferler için ilk aşamada geçici olarak durdurularak 22:00 de başlayacağı belirtildiyse de   güvenlik nedeniyle seferler sabah 06:00 ya ertelenmek zorunda kalındı. Pistin temizlenmesi ve güvenliğinin sağlanmasından sonra seferlere başlanılması düşünülen Sabiha Gökçen Havalimanı bu süre zarfındaki uçuşları İstanbul Havalimanına yönlendirdi.

Olaya ilişkin detaylı incelemeler neticesinde kazayla ilgili ortaya çıkacak gelişmelerin ileriki günlerde açıklanacağı bildirildi. Kaza, gündemin sıcak gelişmelerinden  İran-Irak-ABD arasındaki intikam ve misilleme saldırı riskinin bir etkisi olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü