Şampiyon Adaylarına ulaşım Engeli

Ulusal yarışmalarda aldığı madalyalarla adını duyuran Antepli kickbox sporcuları Kamil Ocak Spor Salonu’nun yıkılması sonucunda şehir merkezinden uzak spor salonuna gitmede zorluk yaşıyorlar.

Şampiyon Adaylarına ulaşım Engeli

Sporcular şehir dışındaki spor salonunun uzak olmasından dolayı şehir içinde Abdullah kepkep İlköğretim Okulu'nun içinde bulunan spor salonunda çalışmaya başladılar. Okul idaresi şampiyon adayı sporculara kapılarının sonuna kadar açtı. Ancak spor salonunun küçük olması nedeniyle aynı anda fazla sporcunun çalışamaması daha önce 60 civarında olan sporcunun 10’a düşmesine neden oldu. Spor salonu yetersiz kapasitesine rağmen aynı salonda tekvando sporcularının da çalışması yetersiz olan kapasitenin daha da yetersiz hale gelmesi neden oluyor. Konuyla ilgili kick boks sporcularının aileleri yeni spor salonunun şehre çok uzak olduğunu antrenman sonrası çıkışta sporcuların evlerini gelmekte problem yaşadığı toplu taşımanın yetersiz olduğu bu şartlarda bir öğrencinin hem okul hem de antrenman programına uyumasının çok zor olduğunu belirtiyorlar.

Validen Destek Bekliyorlar

 

Sporcu aileleri konuyla ilgili spor ve sporcunun yanında olan spor ve eğitime büyük önem veren Antep valisinin konuya müdahale ederek kendilerine destek vermesini isteyerek şehir içinde kendilerine uygun antrenman yapabilecekleri bir spor salonunun tahsis edilmesini veya toplu taşıma ile ulaşılması zor olan şehir dışındaki spor salonuna belli saatlerde ulaşım sağlanması ile problemin çözümünü talep ediyorlar.

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü