Şemdinli'de Ulaşım Felç Oldu

Hakkari Şemdinli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle birçok otomobil ve otobüs yolcuları ile beraber mağduriyet yaşadı. Okul servislerinde zor anlar yaşayan öğrenciler derslerine yetişemedi.

Ulaşım 18.02.2020, 22:07 Abdurrahim KARABAYIR
Şemdinli'de Ulaşım Felç Oldu

Bugün Hakkari Şemdinli ilçesinde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle otobüs ve otomobiller zor anlar yaşadı. Birçok araç yolda kalırken aracın içindeki insanlar da bulundukları yerde mahsur kaldılar. Hayatın kar yağışı nedeniyle yüksek derecede olumsuz etkilendiği Şemdinli ilçesinde ulaşım güçlükle sağlanıyorken vatandaşlar seslerini duyurabilmek için çeşitli yöntemler denedi. Yetkililere ulaşan insanlar yardım istediler. Karla mücadele ekipleri Yüksekova Şemdinli karayolunda mahsur kalan birçok kişiyi profesyonel bir çalışma sonucunda kurtardı. Haruna geçidi mevkiinde meydana gelen buzlanma nedeniyle birçok araç kaza tehlikesi atlattı.

Okul Servisleri Yolda Kaldı

Hakkari'nin Şemdinli Yüksekova karayolunda yoğun kar yağışı nedeniyle yolların tıkanması hayatı felç etti. Birçok otomobil ve otobüsün buzlanma tehlikesi ile karşı karşıya kalması insanları zor durumda bıraktı. Okul servisi ile derslerine yetişmeye çalışan öğrenciler Yüksekova Şemdinli karayolunda mahsur kalarak uzun süre beklediler. Servis şoförleri yolun kapalı olduğu gerekçesiyle öğrencileri tekrar evlerine bıraktı. Birçok vatandaş kendi imkanlarıyla kapanan yoldan sağ bir şekilde kurtulmaya çalışırken kurtarma ekipleri olay yerine hızlı bir şekilde geldi. Yapılan yol çalışmaları sonucunda açılan Hakkari Şemdinli yolunda ulaşım kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Önümüzdeki günlerde yoğun kar yağışı nedeniyle yolun kapanma riskine karşı yetkililer tarafından önlem alındı.

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Karikatürü Tümü