Sivas'ta Pandemi Nedeniyle Ulaşıma Kısıtlama Getirildi

Türkiye'de yaşanan Coronavirüs salgını sonucunda il ve ilçe yönetimi toplanarak çeşitli bölgelerde ulaşımla ilgili çeşitli kararlar verdi. Bu kararları veren illerden biri de Sivas. Sivas'ta il pandemi kurulu çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek tedbirler kapsamında şehir içi ulaşıma kısıtlama getirdi.

Ulaşım 02.04.2020, 23:18 Fatih OĞUR
Sivas'ta Pandemi Nedeniyle Ulaşıma Kısıtlama Getirildi

Tüm Türkiye'de yaşanan pandemi ardından Sivas valisi Salih Ayhan kamuoyuna önemli duyurularda bulundu. Vali Salih Ayhan il pandemi kurulu ile görüşerek şehir içerisinde alınması gereken coronavirüs tedbirlerini açıkladı. Yapılan açıklamalar daha sonra kamuoyu ile paylaşıldı. Vali Salih Ayhan’ın söylediklerine göre Sivas ilinde taksi sayıları yarı yarıya azaltılacak. Ayrıca alışveriş merkezlerinde ve marketlerde çocukların bulundurulması yasaklanacak. Sivas şehrinin caddelerinde ise çeşitli tedbirler alınması yönünde valilik ilgili kurumlara bildiri gönderdi.

Toplu Taşıma da Kısıtlandı

Türkiye'de Coronavirüs salgını ile ilgili tedbirler alınmaya devam ederken İçişleri Bakanlığı il valiliklerine birtakım genelgeler gönderdi. Sivas ili de bu genelgeleri uygulayarak il içerisinde toplu taşımaya kısıtlama getirdi. Yeni uygulanacak olan plana göre ilde faaliyet gösteren taksi sayısı yarıya indirildi.

Ayrıca toplu taşımalarda sosyal mesafenin korunmasına da büyük önem veriliyor. Sokakta insanların işlerini gerçekleştirebilmeleri adına banka, PTT gibi kurum ve kuruluşlara gerekli uyarılar yapıldı. Ayrıca parklarda vatandaşların sosyal mesafeyi korumaları için ilgilenen ekipler de görevlerini yapıyor. İlerleyen günlerde pandeminin artış göstermemesi için bu kısıtlamaların yapılması şart gibi görünüyor.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü