Türkiye’nin Deniz Taksisi

İstanbul’un en büyük problemlerinden biri olmaktadır trafik. Çoğu insanın nefret ettiği, gitmek istediği yere gidemediği, saatlerini yollarda geçirmek zorunda kalmış olduğu büyük bir sorundur.

Ulaşım 02.01.2020, 22:00 Abdurrahim KARABAYIR
Türkiye’nin Deniz Taksisi

Bu sorunun çözümü için istanbul büyük şehir belediye hizmetleri oldukça çok öneriler, çözüm yöntemleri sunmuşlar, gerçekleştirmeye çalışmışlardır. Türkiye’nin deniz taksisi de bu çözüm önerilerinden biri olarak 2012 yılında geliştirilmiş, faaliyete geçmiştir.

Deniz taksiler Haliç’te  demir attı

2012 yılında faaliyete geçmesi planlanmış olan deniz taksiler, trafiği büyük oranda rahatlatması planlanmıştır. Ancak beklenen etki bir takım sebeplerden dolayı gerçekleşmemiştir. Bu sebeplere gelecek olur isek öncelik ile tüketiciden talep görmemiş olması, metrobüs marmaray gibi toplu taşımalar ile yaka değiştirmesi daha hızlı gerçekleşmesi, ücret olarak da deniz taksi toplu taşımaya göre daha pahalı olması bu nedenler arasındadır.

Deniz taksi yapımında borçlu olunan firmalar alacaklarını tahsil edemedi.

Türkiye’nin deniz taksisi Haliç'e demir attı. Paslanmaya yüz tutmuş olan deniz taksiler bir çok mağduriyet doğmasına sebep olmuştur. Çünkü bu deniz taksiler işlem yapmadığı için herhangi bir gelir elde edilemedi. Gelir elde edilemeyeşi sebebi ile bu alanda girilen borçlar ödenemedi. Trilyonlarca borç beklemek ile beraber her hangi bir işlem de yapılamadığı için belediye, borçları ödenmektedir. Bu sebepten bir proje yapılmadan evvel arz ve talebi dikkate alarak hesap yapılmalı, ona göre belediyece hareket edilmelidir.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü