Uber İlk Güvenlik Raporunu Yayınladı, İlginç Rakamlar Ortaya Çıktı

Popüler ulaşım servisi olarak bilinen Uber ilk kapsamlı güvenlik raporunu yayınlayarak gündeme geldi.

Ulaşım 29.01.2020, 21:23 29.01.2020, 22:47 Fatih OĞUR
Uber İlk Güvenlik Raporunu Yayınladı, İlginç Rakamlar Ortaya Çıktı

Şirketin ABD'de ki hizmetleri sonucunda hazırlanan rapor 2018'in belli bir kısmını kapsamaktadır. Aynı zamanda 2017'nin de tamamını kapsadığı biliniyor. Elde edilen raporlar doğrultusunda geçtiğimiz sene uberle gerçekleştirilen yolculuklarda cinsel saldırılar meydana geldiği biliniyor. Cinsel saldırı vakalarının toplamda 3045 adet olduğu öğrenildi. Uberin otomobillerinde aynı zamanda 9 kişinin öldürülmesi ve 58 kişinin de trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi dikkat çekmektedir. Belirtilen sayıların uberin şimdiye kadar yolculuk emniyetiyle alakalı ilk veriler olması büyük önem taşımaktadır.

Uberden yapılan açıklama doğrultusunda platformda 2017 ve 2018'in sonuna doğru her gün yapılan 3.1 milyon yolculukta veri toplama işlemi gerçekleştirildi. Uber araçlarında yaşanan taciz olayları kurbanlarının genellikle sessiz kalmalarının neticesi olarak düşünülen uber tarafından yapılan açıklamanın çok daha yüksek olabileceğidir.

Uber: 'Hizmet Verdiğimiz Toplumun Yansımasıyız.'

Tony West, Uberin baş hukuk müşaviri olarak konuyla alakalı The New York Times'a açıklamalarda bulundu. Yaptığı Açıklama da bu sarsıcı rakamları sindirmenin zor olduğunu söyleyerek söz konusu verilerin Uberin hizmet verdiği toplumun bir yansıması olduğunu gösteriyor. İfadelerini kullandı.

Konuyla alakalı uber CEO'su tarafından Twitter hesabından bir açıklama geldi. Söz konusu twitte pek çok kişinin bu olayların ne kadar nadir görüldüğüne şaşırılacağını ve bazı insanlarında sayıyı fazla bulabileceğini belirtti.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü