Ücretsiz Ulaşım Kartlarına Kota Getirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından vatandaşların elde ettiği ücretsiz biniş kartlarına sınırlama getirildi.

Ulaşım 13.02.2020, 21:23 Onur DİMLİ
Ücretsiz Ulaşım Kartlarına Kota Getirildi

Geçtiğimiz günlerde Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı gerçekleştirdiği UKOME toplantısı ile şehir ile alakalı toplu taşımacılık çalışmalarında önemli değişikliklere imza attı. UKOME toplantısı ile birlikte alınan kararların sonucunda 65 yaş üstü tüm bireylere ücretsiz geçiş kartları gün içerisinde sadece 2 defa kullanım hakkı ile sınırlandırıldı. Bunun yanında tüm bireylere ilçeler arası yolcu taşımacılığında zorunlu olarak sigorta yapılacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda alınan tüm kararlar 10 Şubat 2020 pazartesi günü itibariyle hayata geçirildi. 65 yaş üstü bireylere ücretsiz ulaşım imkanı ile ilgili getirilen sınırlama şehit yakını ve gaziler ile bedensel engelli tüm vatandaşlar haricinde geçerli olacak.

Zorunlu Koltuk Sigortası Yapılacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın gerçekleştirdiği UKOME toplantısı kararlarına göre her bireye en az 100 bin TL'lik zorunlu koltuk sigortası yapılacak. Bunun yanında otobüslerde ya da toplu taşıma araçlarında kesinlikle ayakta yolcu taşımacılığı yapılmayacak. Üstelik 65 yaş üstü bireyler ücretsiz biniş kartları ile ilçeler arasında toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. Alınan bu kararlar şehit yakınlarını, gazileri, bedensel engelli bireyleri ve milli sporcuları kaplamayacak. Sağlık sebebiyle belediye tarafından ücretsiz seyahat hakkı alan kişiler ile birlikte 65 yaş üstü vatandaşlar ilçeler arası gerçekleştirdikleri seyahatlerinde toplantı sonunda alınan kararlara göre hareket edecek.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü