Ulaşım Altyapısına Yatırım Yapılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, katıldığı toplantıda yapılacak 767,5 milyarlık yatırımdan bahsetti. Turhan, ulaşımının ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda birçok çalışma yapılacağını açıkladı.

Ulaşım 13.01.2020, 22:27 Abdurrahim KARABAYIR
Ulaşım Altyapısına Yatırım Yapılıyor

Turhan, proje ile ilgili detaylarda verdi. Demiryolu için yatırım yapılacağını belirtti. Proje kapsamında demir yolu uzunluğunu 17.000 km’den fazla olacağını açıkladı. Bunun içinde 767,5 milyar liralık yatırımın söz konusu olduğundan bahsetti.

Bu açıklamalar, katılımcılar tarafından büyük bir dikkatle dinledi. Toplantı sonrasında detaylar basınla paylaşıldı. Haberi alan vatandaşlar, projeye destek verdi. Bu proje kapsamında ulaşımda da bütçe sıkıntısı yaşanmayacağı düşünülüyor.

Sosyal Sorumluluk Projelerine Tam Destek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, YHT’nin kaçırılan treni yakaladığını belirtti. Ayrıca Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı çalışmaları hakkında bilgi verdi. 2020 yılının yarısında 393 km uzunluğuna sahip projenin tamamlanacağını açıkladı.

Konuşma bittikten sonra toplantının sonuna yaklaşıldı. Toplantının bitimine yakın Cahit Turhan, Engelsiz Yaşam Projesi’nin protokolünü imzaladı. Ardından toplantıya son verildi.

Ankara-Sivas yüksek hızlı tren projesinin bitimiyle Ankara-Sivas arası ulaşım rahatlayacak. Ayrıca hızlı tren ile ulaşım hızlı ve daha ucuz olacak. Bu projenin en çok öğrencileri sevindirmesi bekleniyor.

Engelsiz Yaşam Projesi de büyük ilgi gördü. Engelsiz turizm ve ulaşım konusunda büyük yarar sağlaması bekleniyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, elinden geldiğince sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor. Bu davranışın diğer bakanlıklara örnek olacağı düşünülüyor.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü