Ulaşım Sorunları Bir An Önce Giderimeli

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, şehrin ulaşımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ulaşım 20.01.2020, 15:09 Abdurrahim KARABAYIR
Ulaşım Sorunları Bir An Önce Giderimeli

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde uzun zamandır ulaşım sorunu yaşamakta. Aycan, bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesini istedi.

Çağlayancerit ilçesi dışında da Kahramanmaraş’ın birçok bölgesinde ulaşım sorunu yaşanıyor. Bu sorunlar, TBMM toplantısında da dile getirildi. Ancak bu konuyla ilgili bir çalışma yapılmadı.

ULAŞIM SORUNUNA ÇÖZÜM ÜRETİLMİYOR

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, ulaşım sorununa çözüm bulunmamasından yakındı. Ulaşım sorununun çözülmesi için birçok proje yapıldığını, ancak destek alınmadığını belirtti.

Destek verilmese de ilk defa belediye kapsamında Kahramanmaraş’ta bu konuyla ilgili bir platform oluşturuldu. Bu platformla sorunlara çözüm bulunmasa da sahip çıkıldı. Bu sayede Kahramanmaraş ilçelerindeki ulaşım sorunlarıyla ilgili konuşmalar yapıldı. Konuşmalarda Kahramanmaraş’ın ulaşımda en zorluk çeken ilinin Çağlayancerit olduğu belirlendi.

Aycan, Çağlayancerit ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Çağlayancerit yollarının, ülke ekonomisi açısından önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca şehrin hayvancılık, güvenlik, sosyal ve tarım sektörlerinde de fayda sağladığını söyledi. Bu yüzden bu yolların bir an önce düzeltilmesi konusunda destek verilmesini istedi.

Karayolları dışında havayolu ve demiryolunda da sıkıntılar yaşandığını belirtti. Ancak TBMM toplantısında da konuşulan bu sorunlar, uzun zamandır çözülmedi. Bu şekilde devam ederse çözülmesi de zaman alacak gibi görünüyor. Şu an Kahramanmaraş ve ilçelerindeki yollarda yaşanan sıkıntılardan dolayı ulaşım zor hale geliyor.

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü