Ulaşım Tasarımında En İlginç Proje

Ulaşım için sürekli olarak yeni tasarımlar karşımıza çıkıyor. Bu tasarımlar, insanların rahat etmesi ve lüksüne dayalı olabiliyor.

Ulaşım 25.12.2019, 16:58 Fatih OĞUR
Ulaşım Tasarımında En İlginç Proje

Fakat geçtiğimiz günlerde tasarımı tanıtılan bir araç var. Bu aracın ismi ise AeroSlider olarak belirlendi. Araç bir metro mantığı ile tasarlanmış fakat biraz daha değiş. AeroSlider tamamen çevreci ve atmosferi kirletmeyecek bir ulaşım aracı olma özelliği taşıyor. Tasarımcıları tarafından tanıtılan AeroSlider, oldukça ilgi çeken bir proje konumunda yerini aldı.

AeroSlider, havadan oldukça yüksekten biden bir metro mantığıyla ilerleyen bir araç olacak. Ve bu araç dünyanın farklı kesimlerini birbirine bağlayacak. Çünkü aracın tasarımında, okyanusların, denizlerin ve dağların tepelerin üzerine yapılanması oldukça kolay şekilde yapılmış.

Saatte 800 kilometre ile yol alacağı söyleniyor

AeroSlider, havada, bir halka yol içerisinde saatte 800 km hızla ilerleyecek. Yere dikilen direklerin üst kısmında manyetik çemberler olacak ve araç bu çemberlerdeki manyetik alandan güç alarak bir kurşun gibi ilerleyecek. Ve yapılan tanıtımında, bir uçak kapasitesinden oldukça büyük olacağı söylendi. Tahmini olarak yapılan hesaplamalara göre AeroSlider, 3 futbol sahasının büyüklüğü kadar olabilecek. Araç oldukça büyük ve uzun yolculuklarda, yolcuların her bir ihtiyacına göre hazırlanacak.

Tasarımcılarının anlattıklarına göre AeroSlider içerisinde, bir park alanı dahi bulunacak. Uçak kadar hızlı yol almayabilir fakat uçaklardan daha çok verim sağlayacağını söyleyen baş tasarımcısı, aracı en yakın zamanda faaliyete geçirmek için çalışacaklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
14°
açık
Günün Karikatürü Tümü